خصوصیات مدیران فروش موفق چیست

خصوصیات مدیران فروش موفق چیست

فروش لازمه هر کسب و کاری و هر سازمانیست.شرکتها برای اینکه بخش فروش کسب و کارشون را بتونن درست هدایت کنن اون را به دست یه فردی میدن که در این حوزه تخصص داره و به این افراد مدیر فروش میگن. یه مدیر فروش موفق خصوصیاتی داره که امروز میخوایم بهتون بگیم خصوصیات مدیران فروش موفق چیست تا اگه شما هم در این حوزه فعالیت میکنین یا به این حوزه کاری علاقه دارین در این باره بیشتر بدونین.شما ابتدا باید تبدیل بشین به یه فروشنده موفق و بعد در جایگاه مدیر فروش قرار بگیرین.برای اینکه بدونین یه مدیر فروش موفق چه ویزگی هایی داره ادامه این مقاله را با دقت بخونین.

خصوصیات مدیران فروش موفق چیست
What are the characteristics of successful sales managers?
 • واکنش مناسب نسبت به مسائل : مدیران فروش موفق افرادی هستن که به سرعت در مورد همه چیز قضاوت نمیکنن و این جمله را سر لوحه کار خودشون قرار دادن که ” وقتی چیزی را میبینی ، در موردش صحبت کن ” یه مدیر فروش موفق با اعضا تیمش ارتباط درستی برقرار میکنه تا بتونه در مواقع ضروری و در کل زمانها از اقدامات و کارهای یکه انجام میدن اطلاع داشته باشه. مدیران فروش ار روش بیگ استفاده میکنن این روش سه مرحله دارن :
 1. بی (B:behavior)
 2. آی (I:impact)
 3. جی (G:get agreement)

این به این معنی که مدیر هر تیم و سازمانی باید  رفتار درستی از خودش نشون بده و اثرگذاری که رفتارش میتونه داشته باشه را در نظر بگیره و بر اساس میزان و نوع ارتباطی که با دیگران برقرار کرده به توافق و نتیجه درست برسن.

 • جلسات رودر رو با تیم فروش : بهتره هر از چند وقتی با برگزاری یه سری جلسات با اعضا تیمتون رو در رو بشین .این نوع جلسات بهتره به صورت هفتگی برگزار بشه . این جور جلسات به ارتباط بهتر و نتیجه کاری بهتری میرسه.برگزاری این جلسات به صورت تک تک  جداگانه باید باشه .اینجوری از مسائل و مشکلات تک تک اعضا خودتون با خبر میشین و بهتر میتونین اگه مشکلی دارن راهنماییشون کنین.
 • هدایت و راهنمایی اعضا تیم : راه دیگه ایی که به فروش و موفقیت کاری شما کمک میکنه هدایت و راهنمایی اعضا تیم فروشتون.با اینکار میتونین اعضا تیمتون را به سمت مسیر درست هدایت کنین. مدیر فروش موفق کسی که رهبری و مدیریت را به مدیریت ترجیح بدن یعنی بیشتر اینکه مدیر باشه آموزگار و مربی خوبی باشه. اینجوری میتونه تغییرات مثبتی در اعضا تیمش ایجاد کنه و کمک به رشد و موفقیت اونها بکنه. در این زمینه هم قانونی هست که مدیران فروش موفق ازش استفاده میکنن و به روش رشد یا روشی شبیه این استفاده میکنن.این روش هر حرف اون نماد یه ویژگی که عبارتند از :
 1. Gحرف نخست کلمهٔ «هدف گذاری» یا به انگلیسی Goal Setting : یعنی مدیر موفق باید به فکر آموزش هدفگذاری اعضا تیمش باشه.
 2. R حرف نخست کلمهٔ «واقعیت» یا به انگلیسی Reality : مشخص کردن وضعیت واقعی برای اعضا در این مرحله از وظایف دیگه مدیر فروش موفقه.با اینکار اونها میتونن از وضعیت مشتری ، فروش و .. اطلاع داشته باشن.
 3. O حرف نخست کلمهٔ «مانع» یا به انگلیسی Obstacle :  مدیر موفق به‌دنبال آگاه‌کردن اعضای تیم خود نسبت به موانعی که سر راه رسیدن به اهدافشون هست.
 4. W هم حرف نخست کلمهٔ «به‌پیش‌رفتن» و حرکت به‌سمت جلو یا به انگلیسی Way Forward : تشویق کردن و ارائه راهکار درست از ویژگی های مدیر فروش موفق .
 • تقویت و گسترش نقاط قوت : مدیر فروش موفق نگاهش به اعضا تیمش شبیه به مهره های شطرنجه اون خوب میدونه هر فردی از سازمان فروشش در چه زمینه مهارت داره و چه کاری را بهترمیتونه انجام بده برای همین براساس توانایی هایی که داره بهشون کار میسپاره و اونها را در جایگاه مناسب خودشون قرار میده.
 • توجه و دقت به دیگران : مدیر فروش موفق حتی در ظاهر هم که شده نشون میده که اعضا تیم و شرکت توجه داره و اینجوری جلب اعتماد میکنه. در کنار اعتماد سازی دو نکته دیگه هم هست که مهم و اونها عبارتند از :
 1. شایستگی
 2. درستکاری

با اینکار و باجلب اعتماد افراد تیمتون میتونین کاری کنین که اونها حتی اگه خطایی هم کردن بدون ترس و پنهان کاری بیان وبهتون بگن.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه