چطوری از گوشت نگهداری کنید

چطوری از گوشت نگهداری کنید

گوشت یک ماده پروتئینی و با کشتن حیوانات حلال گوشت بدست میاد و انسان برای خوراک خودش از اونها استفاده میکنه. گوشت حیواناتی مثل گاو ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ و … را می پزن به روش های مختلف و میخورند.امروز میخوایم بهتون بگیم چطوری از گوشت نگهداری کنید .ولی قبل از اون یه مقدار در مورد گوشت سالم و ویژگی های گوشت سالم براتون صحبت میکنم.گوشت سالم دارای ویزگی های زیر است :

 1. بدون بوی بد ترشیدگی و غیرطبیعی
 2. بدون لکه‌های غیرطبیعی و اثر ضربه یا خون‌مردگی
 3. بدون بوی بد در هنگام پختن یا خوردن گوشت
 4. دارای ظاهر و رنگ طبیعی
 5. حمل و نقل آن با وسایل نقلیهٔ دارای سردخانه انجام شده باشد
 6. عدم شل شدن بیش از اندازه و چسبندگی
چطوری از گوشت نگهداری کنید
How to keep meat

روشهای نگهداری از گوشت عبارتند از :

 • از کیفیت گوشتی که خرید میکنین مطمئن بشین . از فروشگاه های زنجیره ایی و مغازه های معتبر خرید کنین و مطمئن بشین که گوشت در یخچال نگهداری شده باشه.
 • اگر گوشتهای بسته بندی شده آماده را میخرین و نمیخواین همون موقع استفاده کنین بهتر که در همون ظرف نگهشون دارین و در یخچال بزارین.گوشت بعد از تمیز شدن و بسته بندی در پلاستیک فریزر تا دو روز میمونه ولی اگه در فویل بسته بندی کردید تا چهار روز میمونه.بسته بندی درست جلو خرابی و از بین رفتن آب گوشت را میگیره.
 • میتونین گوشت را فریز کنین و اینجوری از گوشت بیشتر مراقبت کنین ولی اینم در نظر بگیرین که یه سری از مواد معدنی و مغذی گوشت از بین میره ولی طعم ، بو ، بافت و ارزش غذاییش باقی میمونه.در این روش دمای مناسب و بسته بندی درست را دقت کنین.
 • چربی گوشت را حتما تا جای ممکن بگیرین و دقیق و مرتب بسته بندی کنین.اگه گوشت زیاد توی نور باشه طعمش را از دست میده.اگه محصول فراوری شده دارین که با ادوی های مختلفی ترکیب شده فقط به صورت وکیوم شده نگهداری کنین.
 • غذای گوشتی باقی مونده را در فریزر و یخچال نگهداری کنین یا اگه زیاد توی ظرف کم عمق بریزین و بزارین در یخچال.
 • از دمای مناسب و کارکرد صحیح فریزرتون اطمینان پیدا کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه